Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Zalew BrodzkiZalew Brodzki to malowniczo położony zbiornik retencyjny na rzece Kamiennej.  Zbiornik ten jest jednym z największych akwenów wodnych w województwie świętokrzyskim. Jego powierzchnia przy maksymalnym poziomie piętrzenia (tj. 195,10 m n.p.m.) wynosi 260 ha, a pojemność całkowita 7,1 mln  m³. ugość zbiornika to ok. 5,3 km. Maksymalna jego głębokość w pobliżu tamy dochodzi do ok. 6 m.

Zalew w Brodach znany jest ze swoich walorów rekreacyjnych, ale równie popularny jest wśród miłośników wędkarstwa – długa i łatwo dostępna linia brzegowa zachęca do łowienia ryb z brzegu (choć wśród wędkarzy nie brakuje miłośników wędkowania z łodzi lub pontonów). Przyjemnemu wędkowaniu służy malownicza lokalizacja zalewu – położony jest on w dolinie, otoczony zalesionymi wzgórzami. Jest to idealne miejsce do wypoczynku.

W naszym zbiorniku występuje wiele gatunków ryb. Dominującymi drapieżnikami są sandacze, ale znajdują się tu również okonie, szczupaki, bolenie, węgorze i sumy. Ponadto w Zalewie Brodzkim złowić można leszcze, płocie, karpie, amury, a także liny, jazie, ukleje oraz karasie srebrzyste i złociste.

 

Wędkujacych można również spotkać na tzw. Małym Stawie oraz Oczku, a także nad rzeką Kamienną.