0

Osiągnięcia Koła w 2019 roku.

Rok 2019 okazał się bardzo udany dla naszych reprezentantów, którzy z powodzeniem  startowali w zawodach wędkarskich na różnych szczeblach.

Nasza najmłodsza reprezentantka – Nikola Serafin, wygrała cykl zawodów Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieżowych w Sportach Wędkarskich w kategorii do !2 lat. Drużyna Okręgu Kielce w skład której wchodziła Nikola Serafin zajęła II miejsce. Nikola startowała z powodzeniem w innych zawodach rzutowych zajmując bardzo często czołowe miejsca np. III miejsce w Rzutowym Pucharze Polski.

Dobre wyniki w sporcie rzutowym zanotowali również inni nasi reprezentanci. Jan Kita na Rzutowych Mistrzostwach Świata zdobył IV miejsce. Jan Kita i Donata Żelazowska startowali w Rzutowych Mistrzostwach Polski. Łącznie zdobyli 5 medali. Donata – złoty i brązowy, Jan – złoty, srebrny i brązowy.

Rewelacyjnie zakończył się federowy sezon 2019 dla naszego reprezentanta Szczepana Czarneckiego. Zdobył on tytuł Federowego Mistrza Polski i wygrał klasyfikację Federowego Pucharu Polski. Te bardzo dobre wyniki zagwarantowały Szczepanowi start na Federowych Mistrzostwach Świata w 2020 roku.

Nasi reprezentanci startowali we wszystkich zawodach mistrzowskich Okręgu Kielce. Na uwagę zasługuje wygrana kadetki Nikoli Serafin i II miejsce Jana Kity w Rzutowych Mistrzostwach Okręgu, II miejsce naszych reprezentantów – Łukasza Łaty i Mateusza Tuźnika w Spinningowych Mistrzostwach Okręgu Teamów, II miejsce Roberta Klepacza w Muchowych Mistrzostwach Okręgu oraz  III miejsce juniora Olafa Kowalika w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu.

W 2019 roku została utrzymana przez naszych zawodników bardzo dobra passa w spławikowym Grand Prix Okręgu Kielce. Marcin Nowak w łącznej klasyfikacji zajął II miejsce. Na VI miejscu cykl zawodów ukończył inny nasz reprezentant – Marcin Piwnik. W klasyfikacji juniorów w spławikowym Grand Prix Okręgu szóste miejsce zajął Kacper Barański mimo, że nie startował w ostatnich zawodach cyklu, Kacper wygrał zawody w Kazimierzy Wielkiej.