Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Towarzyskie Zawody Gruntowe - 12.04.2015 Wyniki

Aktualności | 2015-04-12 | Publikujący: Koło PZW-Brody

Zwycięzcy zawodów

W niedziele 12 kwietnia odbyły się pierwsze w tym sezonie Towarzyskie Zawody Gruntowe zaliczane do Klasyfikacji Grand Prix Koła o miano Najlepszego Wędkarza Koła Brody. Oprócz klasyfikacji ogólnej, która wyłoni najwszechstronniejszego wędkarza prowadzone będą klasyfikacje w poszczególnych dyscyplinach, a mianowicie gruntowej, spławikowej i spinningowej.

Na zbiórce niedzielnych zawodów o godzinie 700 zameldowało się aż 44 zawodników, co świadczy o bardzo dużym zainteresowaniu zawodami wśród naszych wędkarzy. Nowa formuła polegająca na nagradzaniu 3 najlepszych zawodników pamiątkowymi pucharami lub statuetkami oraz jednego z uczestników, (którego numer z listy startowej zostanie wylosowany) powoduje, że każdy ma szansę wygrać.

W dniu dzisiejszym, aby znaleźć się na podium w ciągu trwającej trzy godziny tury trzeba było złowić kilka leszczy. Sztuka ta najlepiej udała się Marcinowi Piwnikowi, który z wynikiem 2845 gram zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce z wynikiem 2410 gram zdobył Jacek Kawalec, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Marcin Nowak, którego leszcze ważyły 1780 gram. Oczywiście po zważeniu ryby wróciły do wody.

Puchary najlepszym zawodnikom wręczył prezes Koła Maciej Zaczek. Nagrodę niespodziankę, którą była wędka do metody gruntowej wylosował Sylwester Czuryłowski.

Na uwagę zasługuję fakt, że dzisiejsze warunki połowu były bardzo trudne. Wiejący mocno wiatr bardzo przeszkadzał w precyzyjnym łowieniu, a ryby brały bardzo delikatnie, dlatego też wielu wędkarzy zakończyło rywalizację z zerowym dorobkiem punktowym.

 

Już za tydzień, 19 kwietnia o godz. 700 zaplanowano koleje zawody organizowane przez Zarząd Koła. Wędkarze rywalizować będą metodą spławikową w dwóch kategoriach tj. juniorów i seniorów, a po zawodach przeprowadzona zostanie akcja sprzątania brzegów zalewu.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Kalista Paweł Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

    kala

    Witam. Podczas zawodów również obowiązuje ten zakaz.

  • Nowak Karol Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

    Witam, mam takie pytanie odnośnie tych zawodów. Na tym
    zbiorniku jest zakaz nęcenia, czy podczas zawodów również obowiązuje ten przepis?