0

Srebrny medal Janka Kity na Rzutowych Mistrzostwach Świata seniorów w Szwecji

Aktualności | 2018-09-20 | Publikujący: Koło PZW-Brody

Mieszkaniec Brodów  Jan Kita wywalczył srebrny medal  na Rzutowych Mistrzostwach Świata seniorów w Szwecji. Tym samym został wicemistrzem Świata na rok 2018. Tegoroczne mistrzostwa odbyły się w miejscowości Ronneby w Szwecji.

Medalista – reprezentant Polski należący do klubu WKS „Kiełb Brody” i Brodzkiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego, w kwalifikacjach uzyskał 90/100pkt. W finale nasz zawodnik pomylił się tylko raz uzyskując 95 pkt. Pierwsze miejsce zajął najgroźniejszy rywal Janka, Szwajcar Markus Klausler, z identycznym wynikiem, ale lepszym czasem. Trzecie miejsce przypadło Niemcowi.

Jan Kita, startował w dwóch konkurencjach. Oprócz wyżej wspomnianej, awansował do finału również w odległości multiplikatorowej oburącz ciężarkiem 18gram. Kwalifikacje wygrał z wynikiem (106.33m). W finale uzyskał wynik nieco gorszy 103.17m co dało mu 4 miejsce. Do najniższego stopnia podium zabrakło 7cm, które przypadło Słoweńcowi. Drugie miejsce zajął zawodnik z Estonii i pierwsze Hiszpan Valles Vincente Ferran (104.56m).