Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Nikola Serafin złotą medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady w Sportach Wędkarskich w Lubsku

Aktualności | 2019-08-10 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W dniach 1-4 sierpnia w Lubsku odbyła się letnia Ogólnopolska Olimpiada w Sportach Wędkarskich. Okręg PZW Kielce reprezentowały dwie drużyny, w składzie pierwszej w kategorii do 12 lat znalazła się reprezentantka koła PZW Brody i klubu sportowego WKS Kiełb Brody Nikola Serafin. 

Uczestnicy olimpiady zakwaterowani byli w komnatach zamku Bruhla w Brodach niedaleko Lubska. W piątek 2 sierpnia na stadionie miejskim w Lubsku odbyła się pierwsza konkurencja olimpiady - trójbój spinningowy. W tej konkurencji Nikola zdobyła w skishu spinningowym 95 punktów na 100 możliwych oraz w rzutach do tarczy Arenberga 94 na 100 możliwych. Łącznie w tej konkurencji osiągnęła wyśmienity wynik 253,920 pkt. pokonując drugiego zawodnika ponad 17 punktami. Kolejną konkurencją był test sprawnościowy, popularnie określany mianem "piłeczki" i w tej konkurencji nasza młoda zawodniczka też okazała się mocna zajmując II miejsce, z wynikiem 194 na 200 możliwych pkt. Trzecią konkurencją piątkowej rywalizacji był test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej, który jak zawsze był na wysokim poziomie. Żeby zwyciężyć należało nie tylko uzyskać maksymalny wynik 39 pkt., ale zrobić to też w najkrótszym czasie. Maksymalny wynik w 12-latkach uzyskało dwoje zawodników ( w tym nasza Nikola, która zajęła II miejsce ). 

Po wyczerpującym dla zawodników piątku czekała ostania konkurencja. W sobotę odbyły się zawody spławikowe. Na łowisku młodzież kielecka poradziła sobie średnio. Najlepszym wynikiem było 7 miejsce naszej zawodniczki. Warto nadmienić iż w zawodach tej rangi "nasi" muszą rywalizować z młodzieżą z kadry polskiej w wędkarstwie spławikowym.

Olimpiada w Lubsku zakończyła się w sobotę 3 sierpnia z bardzo dobrym wynikiem naszych drużyn i zawodników. W kat. indywidualnej 12-latków z wynikiem 5 pkt. zwyciężyła Nikola, a pierwsza drużyna okręgu PZW Kielce zajęła III miejsce.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich była ostatnią z cyklu olimpiad w tym roku i podsumowaniem całorocznych startów w kategoriach indywidualnych i drużynowych. Rok 2019 dla młodzieży wędkarskiej okręgu PZW Kielce startującej w Pińczowie, Gdańsku i Lubsku okazał się bardzo udany, a dla naszej młodej zawodniczki najlepszy w krótkiej jak do tej pory karierze sportowej - wynik osiągnięty mozolnymi treningami na boisku, nad wodą oraz nauką w domu.

Ostatecznie całoroczną edycję Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży w Sportach Wędkarskich w 2019 roku w kat. do 12 lat wygrywa Nikola Serafin, a pierwsza drużyna okręgu PZW w Kielcach zajmuje II miejsce.

 

Aleksandra Serafin

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.