Dwa złote krążki na Mistrzostwach Polski dla rzutowców z Brodów

Aktualności | 2019-09-28 | Publikujący: Koło PZW-Brody

Donata Żelazowska i Jan Kita z Brodów zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w wędkarstwie rzutowym.

Rzutowe Mistrzostwa Polski

Rozegrane w Błoniu w dniach 20-22 września Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym okazały się zwycięskie dla dwójki zawodników reprezentujących kielecki Okręg PZW i Wędkarski Klub Sportowy „Kiełb” Brody.

Donata Żelazowska zwyciężyła w dwuboju multi w kategorii kobiet, co zapewnił jej daleki rzut na odległość w bezwietrznych warunkach- 89,96 m. To drugi tytuł Mistrza Polski w karierze tej zawodniczki. Złoty medal wśród mężczyzn w tym samym dwuboju wywalczył Jan Kita- wielokrotny medalista Mistrzostw Świata w konkurencjach multiplikatorowych, który również oddał bardzo daleki rzut na odległość- 109,11 m i tym samym zapewnił sobie już szósty tytuł mistrzowski w karierze.

Tydzień przed Mistrzostwami Polski odbyły się ostatnie zawody z cyklu Pucharu Polski i podsumowanie wszystkich rozegranych w tym sezonie startów- rozegrano je w Szamotułach. W całorocznej klasyfikacji Pucharu Polski Jan Kita zdobył pierwsze miejsce. Donata Żelazowska uplasowała się na trzeciej pozycji, mimo nieobecności na dwóch z pięciu rozgrywanych zawodów. Wysokie trzecie miejsce w trójboju spinningowym w najmłodszej grupie kadetów zapewniła sobie Nikola Serafin, również zawodniczka klubu „Kiełb” Brody. Wyjazdy na zawody nie byłyby możliwe bez dodatkowego finansowego wsparcia z Urzędu Gminy Brody.

Leszek Kita

Dodatkowe informacje o Rzutowych Mistrzostwach Polski dostępne są na stronie Okręgu KIelce: http://www.pzw.org.pl/kielce/wiadomosci/195872/60/67_indywidualne_mistrzostwa_polski__w_wedkarstwie_rzutowym