0

Towarzyskie Zawody Gruntowe - 09.04.2017 Wyniki

Aktualności | 2017-04-11 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W dniu 9 kwietnia Zarząd Koła w Brodach zorganizował kolejne w tym roku zawody gruntowe. W zawodach tych startowała rekordowa ilość uczestników. Na zbiórce o godzinie 6,00 rano stawiło się aż 39 zawodników. Pogoda tym razem dopisała, natomiast z rybami było już trochę gorzej. Tym razem klasę pokazał Mirosław Król, który zwyciężył z wynikiem 1870 gram. Na uwagę zasługuje drugie miejsce Prezesa Seniora, który uzyskał wynik 1435 gram łowiąc leszcze. Jak wskazuje waga nie były to okazy, ale liczy się fakt, że pan Zenon Zaczek ...... więcej

Towarzyskie Zawody dla Młodziezy - 08.04.2017 Wyniki

W dniu 8 kwietnia odbyły się pierwsze w tym roku zawody spławikowe dla naszej młodzieży. Miejscem zawodów był Mały Staw czyli zbiornik „Ruśna”. Wybór miejsca rywalizacji był bardzo trafny, ponieważ młodzi wędkarze mogli cieszyć się z dużej ilości złowionych ryb, a były to m.in. karpie, liny, leszcze i płocie. Zawody wygrała Magda Serafin z wynikiem 6575 gram. Drugie miejsce przypadło Olafowi Kowalikowi, który uzyskał wynik 6285 punktów. Na trzecim miejscu uplasowała się Ola Serafin zwynikiem 4140 pkt. Kolejne miejsca zajęli: ...... więcej

Zawody Spławikowe dla Młodzieży - 8.04.2017 Zaproszenie

Aktualności | 2017-04-04 | Publikujący: Koło PZW-Brody

ZAPROSZENIE Zarząd Koła w Brodach serdecznie zaprasza Młodzież naszego Koła naZawody Spławikowe . Zbiórka uczestników w sobotę 8 kwietnia o godzinie 8.00 nad Małym Stawem "Ruśna". Dla najlepszych przewidziane są nagrody. Należy zabrać ze sobą siatki do przechowywania złowionych ryb.... więcej

Ogólnopolski Turniej Halowy w Castingu o Puchar Prezesa Okręgu PZW w Kielcach

Aktualności | 2017-04-03 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W dniu 25 marca 2017 r. w hali PMOS w Busku-Zdroju odbył się Ogólnopolski Turniej Halowy w Castingu o Puchar Prezesa Okręgu PZW w Kielcach, będący najdłużej w Polsce i nieprzerwanie od 27 lat rozgrywanym halowymi zawodami w wędkarstwie rzutowym. Impreza ta kończy przy tym sezon halowy w Polsce, w ciągu którego odbywa się obecnie kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt imprez różnej rangi. Na starcie buskiego Turnieju stanęło tym razem 44 zawodników z 9 przodujących ośrodków wędkarstwa rzutowego w Polsce tj. z Okręgów PZW Katowice, ...... więcej

TARLISKO - Tablice informacyjne pomiędzy mostami

Aktualności | 2017-03-30 | Publikujący: Koło PZW-Brody

Zarząd Koła PZW w Brodach przypomina, że od dnia 31 marca br. do dnia 02 czerwca br. na obu brzegach rzeki Kamiennej pomiędzy mostem w Dziurowie a mostem w Stykowie będzie obowiązywał bezwzględny zakaz wędkowania. ... więcej

UWAGA: Tarlisko pomiędzy mostami

Zarząd Koła PZW w Brodach informuje, że od dnia 31 marca br. do dnia 02 czerwca br. na obu brzegach rzeki Kamiennej pomiędzy mostem w Dziurowie a mostem w Stykowie będzie obowiązywał bezwzględny zakaz wędkowania. W miejscu tym uchwałą Nr 122 z dnia 30 stycznia 2017r. wydaną przez Prezydium Zarządu Okręgu w Kielcach ustanowione zostało tarlisko dla ryb. Powyższa a uchwała jest wynikiem działań podjętych przez Zarząd Koła PZW w Brodach, który od wielu lat próbowało wymóc na Okręgu w Kielcach podjęcie skutecznych działań dotyczących ochrony ryb w ...... więcej

Jacek Kawalec zwycięzcą zawodów spławikowych

W dniu 26 marca odbyły się pierwsze w tym sezonie Towarzyskie Zawody w dyscyplinie spławikowej. Zawody były zaliczanedo ogólnej klasyfikacji Grand Prix Koła. Otarcie sezonu spławikowego najlepiej wypadło Jackowi Kawalcowi, który pewnie zwyciężył z wynikiem 1780 gram. Drugie miejsce przypadło Sebastianowi Koziełowi, który uzyskał wynik 890 gram, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Radosław Piwnik z wynikiem 330 gram. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio Jerzy Walkiewicz, Andrzej Sikorski i Paweł Pająk. ... więcej

Zawody rzutowe dla młodzieży Ostrowiec 2017

Aktualności | 2017-03-25 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W dniu 18.03.2017 zakończył się cykl Halowych Zawodów Wędkarskich młodzieży Okręgu Kieleckiego PZW Zima-2017. Gospodarzem ostatniego turnieju było Koło Ostrowiec Miasto,a zawody odbyły się w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Szewnie. W Ostrowcu wystąpiło 24 zawodników i zawodniczek z 7 kół okręgu Kieleckiego PZW. W kategorii do 12 lat ponownie najlepsza była nasza najmłodsza reprezentantka Nikola Serafin, której to jednak nie wystarczyło do końcowego triumfu ( Nikola nie uczestniczyła w pierwszych zawodach z cyklu w Busku-Zdroju ze ...... więcej

Radosław Piwnik Mistrzem Koła w dyscyplinie gruntowej

Aktualności | 2017-03-21 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W niedzielę 19 marca po raz pierwszy w historii Koła rozegrane zostały Gruntowe Mistrzostwa Koła. Zawody te od tego roku zostały wpisane do kalendarza Imprez Sportowych Koła i Okręgu. Wstępnie ustalonym miejscem rywalizacji był odcinek brzegu na w pobliżu boiska piłkarskiego od strony Rudy, jednak ze względu na wiejący bardzo mocny wiatr zawody przeniesiono na osłonięty od wiatru odcinek brzegu w obrębie szkoły w Rudzie. Na starcie stanęło 28 zawodników, którym udało się złowić tylko 7 leszczy. Pozostały przyłów stanowiły głównie ...... więcej

Podsumowanie klasyfikacji GPx Koła Brody w dyscyplinie podlodowej

W bieżącym roku jako pierwsza zakończona została rywalizacja o miano Najlepszego Wędkarza Koła Brody w Dyscyplinie Podlodowej. Klasyfikacja końcowa ustalona została na podstawie punktów uzyskanych przez zawodników podczas czterech zawodów podlodowych (w tym dwóch tur rozegranych podczas Podlodowych Mistrzostw Koła). Najlepszym wędkarzem podlodowym został Paweł Kalista, który uzyskał łączny wynik 34 punkty na 50 możliwych do zdobycia oraz łączną wagę ryb 2,36 kg. Drugie miejsce zajął Andrzej Sikorski z wynikiem 33 pkt. i łączną ...... więcej