0

Ogólnopolski Turniej Halowy w Castingu o Puchar Prezesa Okręgu PZW w Kielcach

Aktualności | 2017-04-03 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W dniu 25 marca 2017 r. w hali PMOS w Busku-Zdroju odbył się Ogólnopolski Turniej Halowy w Castingu o Puchar Prezesa Okręgu PZW w Kielcach, będący najdłużej w Polsce i nieprzerwanie od 27 lat rozgrywanym halowymi zawodami w wędkarstwie rzutowym. Impreza ta kończy przy tym sezon halowy w Polsce, w ciągu którego odbywa się obecnie kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt imprez różnej rangi. Na starcie buskiego Turnieju stanęło tym razem 44 zawodników z 9 przodujących ośrodków wędkarstwa rzutowego w Polsce tj. z Okręgów PZW Katowice, ...... więcej

TARLISKO - Tablice informacyjne pomiędzy mostami

Aktualności | 2017-03-30 | Publikujący: Koło PZW-Brody

Zarząd Koła PZW w Brodach przypomina, że od dnia 31 marca br. do dnia 02 czerwca br. na obu brzegach rzeki Kamiennej pomiędzy mostem w Dziurowie a mostem w Stykowie będzie obowiązywał bezwzględny zakaz wędkowania. ... więcej

UWAGA: Tarlisko pomiędzy mostami

Zarząd Koła PZW w Brodach informuje, że od dnia 31 marca br. do dnia 02 czerwca br. na obu brzegach rzeki Kamiennej pomiędzy mostem w Dziurowie a mostem w Stykowie będzie obowiązywał bezwzględny zakaz wędkowania. W miejscu tym uchwałą Nr 122 z dnia 30 stycznia 2017r. wydaną przez Prezydium Zarządu Okręgu w Kielcach ustanowione zostało tarlisko dla ryb. Powyższa a uchwała jest wynikiem działań podjętych przez Zarząd Koła PZW w Brodach, który od wielu lat próbowało wymóc na Okręgu w Kielcach podjęcie skutecznych działań dotyczących ochrony ryb w ...... więcej

Jacek Kawalec zwycięzcą zawodów spławikowych

W dniu 26 marca odbyły się pierwsze w tym sezonie Towarzyskie Zawody w dyscyplinie spławikowej. Zawody były zaliczanedo ogólnej klasyfikacji Grand Prix Koła. Otarcie sezonu spławikowego najlepiej wypadło Jackowi Kawalcowi, który pewnie zwyciężył z wynikiem 1780 gram. Drugie miejsce przypadło Sebastianowi Koziełowi, który uzyskał wynik 890 gram, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Radosław Piwnik z wynikiem 330 gram. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio Jerzy Walkiewicz, Andrzej Sikorski i Paweł Pająk. ... więcej

Zawody rzutowe dla młodzieży Ostrowiec 2017

Aktualności | 2017-03-25 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W dniu 18.03.2017 zakończył się cykl Halowych Zawodów Wędkarskich młodzieży Okręgu Kieleckiego PZW Zima-2017. Gospodarzem ostatniego turnieju było Koło Ostrowiec Miasto,a zawody odbyły się w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Szewnie. W Ostrowcu wystąpiło 24 zawodników i zawodniczek z 7 kół okręgu Kieleckiego PZW. W kategorii do 12 lat ponownie najlepsza była nasza najmłodsza reprezentantka Nikola Serafin, której to jednak nie wystarczyło do końcowego triumfu ( Nikola nie uczestniczyła w pierwszych zawodach z cyklu w Busku-Zdroju ze ...... więcej

Radosław Piwnik Mistrzem Koła w dyscyplinie gruntowej

Aktualności | 2017-03-21 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W niedzielę 19 marca po raz pierwszy w historii Koła rozegrane zostały Gruntowe Mistrzostwa Koła. Zawody te od tego roku zostały wpisane do kalendarza Imprez Sportowych Koła i Okręgu. Wstępnie ustalonym miejscem rywalizacji był odcinek brzegu na w pobliżu boiska piłkarskiego od strony Rudy, jednak ze względu na wiejący bardzo mocny wiatr zawody przeniesiono na osłonięty od wiatru odcinek brzegu w obrębie szkoły w Rudzie. Na starcie stanęło 28 zawodników, którym udało się złowić tylko 7 leszczy. Pozostały przyłów stanowiły głównie ...... więcej

Udany start młodzieży w zawodach rzutowych w Kazimierzy Wielkiej

Aktualności | 2017-03-08 | Publikujący: Koło PZW-Brody

Gospodarzem trzecich Okręgowych Halowych Zawodów Wędkarskich Młodzieży Okręgu PZW w Kielcach była Kazimierza Wielka, piękne malowniczo położone miasteczko na południu naszego województwa. Zawody rozegrane zostały na Hali Kazimierskiego Ośrodka Sportu. Nasze koło reprezentowali: Nikola Serafin (kategoria do 12 lat) Kacper Barański (do 14 lat) Magda Serafin i Natalia Zaczek (do 16 lat) Ola Serafin (poza konkursem 16+) oraz opiekunowie Paweł Kita i Jacek Serafin. Wśród najmłodszych (podobnie jak w Brodach) najlepsza okazała się Nikola Serafin , 5 miejsce (w ...... więcej

Halowe Zawody Rzutowe w Brodach - Zima 2017

Aktualności | 2017-03-01 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W dniu 25 lutego 2017 r. w hali gimnazjum w Krynkach odbyły się drugie Okręgowe Halowe Zawody Wędkarskie Młodzieży Okręgu PZW w Kielcach – ZIMA 2017. Udział w zawodach wzięło 23 dziewcząt i chłopców z 7 kół naszego okręgu (Brody, Busko-Zdrój, Kazimierza Wielka, Kielce 1, Kielce Iskra, Ostrowiec Miasto i Rudki), rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych bez podziału na płeć (do 12, do 14, do 16 lat), oraz poza konkursem 16+. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach to jest, w 3-boju spinningowym i rzucie imitacją kuli zanętowej (piłki ...... więcej

Otwarte Zawody Podlodowe - 19.02.2017 Wyniki

Aktualności | 2017-02-20 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W niedzielę 19 lutego Zarząd Koła w Brodach zorganizował Otwarte Zawody Podlodowe, które rozegrane zostały na zbiorniku Ruśna w trzygodzinnej turze. Zawody te nie były zaliczane do klasyfikacji Grand Prix Koła. Podczas zawodów dozwolony był połów na mormyszkę. W tym dniu było bardzo trudno złowić ryby. Zawodnicy zmuszeni byli wywiercić wiele otworów w grubym lodzie, aby je zlokalizować. Najlepsi zawodnicy swoje wyniki budowali głównie jazgarzami lub małymi płotkami. W tym dniu najlepszy okazał sięPaweł Pająk, który wygrał z ...... więcej

HALOWE ZAWODY WĘDKARSKIE MŁODZIEŻY ZIMA 2017 _Brody 25.02.2017

Aktualności | 2017-02-13 | Publikujący: Koło PZW-Brody

ZAPROSZENIE Koło PZW w Brodach jako organizator drugich z Cyklu Okręgowych Halowych Zawodów Wędkarskich Młodzieży Zima`2017, zaprasza wędkarską młodzież ze wszystkich kół okręgu kieleckiego PZW na rzutowe zawody wędkarskie, które odbędą się 25 lutego 2017 r. w Hali Gimnazjum w Krynkach przy ul. Szkolnej 1. Spotkanie o godz. 9oo. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z Regulaminem zatwierdzonym przez Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Kielcach w dniu 14 grudnia 2015 r. w czterech konkurencjach rzutowych przewidzianych programem Ogólnopolskich Olimpiad ...... więcej