0

Jan Kita wyróżniony przez Minister Sportu i Turystyki RP

Aktualności | 2012-10-31 | Publikujący: Koło PZW-Brody

Minister Sportu i Turystyki RP wyróżniła medalistów Mistrzostw świata w wędkarstwie rzutowym http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/lista/60/aktualnosci Minister Sportu i Turystyki RP Pani Joanna Mucha wyróżniła nagrodami medalistów Mistrzostw świata w wędkarstwie rzutowym za osiągnięcie wysokich wyników sportowych. Wyróżnienia i nagrody otrzymali: Magdalena Kuza z Okręgu PZW Kielce, Włodzimierz Targosz z Okręgu PZW Poznań, Marek Noga z Okręgu PZW Katowice, Jan Kita z Okręgu PZW Kielce. Gratulujemy osiągniętych ...... więcej

Towarzyskie Zawody Spinningowe - 28.10.2012 Wyniki

30 października br. na Zalewie w Brodach odbyły sie przedostatnie Towarzyskie Zawody Spinningowe zaliczane do całorocznego cyklu Grand Prix. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne zawody rozegrane zostały w jednej trzygodzinnej turze. Zwycięzcą zawodów z wynikiem 1050 gram został Bogusław Bębas, który jako jedyny tego dnia złowił wymiarowego szczupaka. Druga lokata przypadła w udziale Sebastianowi Koziełowi, który złowił siedem okoni o łącznej wadze 860 gram. Trzy okonie ważące 495 gram zapewniły trzecie miejsce Jerzemu Walkiewiczowi. ...... więcej

Puchar Polski dla Janka Kity!!!

Aktualności | 2012-10-15 | Publikujący: Koło PZW-Brody

Pod koniec września odbyły się dwa ostatnie Puchary Polski w Wędkarstwie Rzutowym. Pierwszy z nich rozgrywał się w Inowrocławiu na lotnisku Aeroklubu, brali w nim udział zawodnicy naszego koło ''PZW Brody'' i Klubu ''Kiełb Brody'' bracia Jan i Paweł Kita. W Konkurencji 2 bój "multi" Starszy tj. Jan zdobył pierwsze miejsce poprawiając swój własny rekord Polski ustanowiony na Mistrzostwach Świata w Estonii potwierdzając tym samym że złoty medal na Mistrzostwach Świata nie był przypadkiem. Paweł uplasował się na trzecim miejscu ustanawiając ...... więcej

TOWARZYSKIE ZAWODY GRUNTOWE O NAJWIĘKSZĄ RYBĘ - 07.10.2012 WYNIKI

Aktualności | 2012-10-12 | Publikujący: Koło PZW-Brody

Kolejne zawody zaliczane do ogólnej klasyfikacji z cyklu GRAND PRIX Koła Brody rozegrane zostały 7 października br. Tym razem zawodnicy rywalizowali metodą gruntową próbując złowić największą rybę zawodów. Przy ładnej pogodzie rywalizacja toczyła się przez 3 godziny. Największymi rybami zawodów były leszcze. Największego, ważącego 675 gram udało się złowić Jackowi Kawalcowi. Drugie miejsce zajął Paweł Kalista, którego ryba ważyła 470 gram, natomiast leszcz o wadze 450 gram zapewnił trzecie miejsce Sebastianowi Koziełowi. ...... więcej

ZAWODY SPINNINGOWE - 30.09.2012 - WYNIKI

Aktualności | 2012-10-10 | Publikujący: Koło PZW-Brody

30 września br. na Zalewie w Brodach odbyły Towarzyskie Zawody Spinningowe. Zawody rozegrane zostały metodą klasyczną w jednej czterogodzinnej turze. Zwycięzcą zawodów został Sebastian Kozieł, który złowił 6 okoni uzyskując w sumie 1105 punktów. Drugą lokatę wywalczył Ireneusz Nowakowski z czterema okoniami - 700 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Robert Klepacz z wynikiem 625 pkt. Zwyciężcy otrzymali z rąk prezesa Zenona Zaczka nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego.... więcej

TOWARZYSKIE ZAWODY GRUNTOWE - 16.09.2012 WYNIKI

Aktualności | 2012-09-21 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W niedzielę 16 września Zarząd Koła PZW Brody zorganizował Towarzyskie Zawody Gruntowe. Zawody rozegrano w jednej 3,5 godzinnej turze przy słonecznej pogodzie. Zawodnicy nie narzekali na ilość brań. Podczas zawodów złowiono m.in. leszcze, płocie, okonie, jazgarze a także bolenie, które niestety brały niewymiarowe. W niedzielę zwyciężył Jacek Kawalec, który w sumie złowił 3,3 kg ryb w tym największą rybę zawodów 1,5 kg leszcza. Drugie miejsce zajął Paweł Kalista z wynikiem 1,6 kg a na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Sikorski z ...... więcej

JAN KITA KOLEJNY RAZ MISTRZEM ŚWIATA

Aktualności | 2012-09-09 | Publikujący: Koło PZW-Brody

Na zakończonych Rzutowych Mistrzostwach Świata seniorów, które odbyły się w Tallinie w dniach 29 sierpnia - 2 września 2012 r., reprezentacja Polski zdobyła 10 medali (1 złoty - 5 srebrnych i 4 brązowe). Mistrzem świata został 21-letni Jan Kita z okręgu kieleckiego PZW (Koło PZW w Brodach - student Politechniki Świętokrzyskiej), który obronił zdobyte przed rokiem w Czechach trofeum w swej koronnej konkurencji - skishu multiplikatorowym. Zarówno w kwalifikacjach, jak i w finale Janek uzyskał po 95 pkt na 100 możliwych w czasie lepszym od ...... więcej

TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE O NAJWIĘKSZĄ RYBĘ - 02.09.2012 WYNIKI

Aktualności | 2012-09-05 | Publikujący: Koło PZW-Brody

2 września br. na Zalewie w Brodach odbyły Towarzyskie Zawody Spinningowe. Tym razem rywalizacja toczyła się o Największą Rybę . Zawody rozegrane zostały w jednej czterogodzinnej turze. Zawodnikom tego dnia dopisała pogoda. Złowili oni wiele ryb, jednak średniej wielkości. Zwycięzcą zawodów został Jacek Serafin, który kolejny raz podczas rywalizacji złowił bolenia. Ryba, która zapewniła mu zwycięzstwo ważyła 875 gram. Druge miejsce wywalczył Robert Klepacz, którego największą rybą był okoń ważący 310 gram. Trzecie miejsce zajęli ...... więcej

SEBASTIAN KOZIEŁ MISTRZEM OKRĘGU KIELECKIEGO W SPINNINGU

Aktualności | 2012-08-29 | Publikujący: Koło PZW-Brody

26 sierpnia na zbiorniku w Brodach odbyły się Spinningowe Mistrzostwa Okręgu na 2012 rok. Na czas zawodów w obrębie wyznaczonych sektorów zalew został wyłączony z wędkowania. Do zawodów przystąpiło 39 zawodników, którzy reprezentowali Koła i Kluby wędkarskie naszego okręgu. Podczas odprawy zawodnicy wylosowali sektory i podsektory, w których to łowili przez pierwsze 30 minut, a później mogli już łowić w dowolnym miejscu wylosowanego sektora. Po dwóch czterogodzinnych turach, z krótką przerwą na ciepły posiłek pomiędzy turami najlepszym spinningistą okazał ...... więcej

ZALEW BRODY BĘDZIE WYŁĄCZONY Z WĘDKOWANIA w dniu 26.08.2012

Aktualności | 2012-08-09 | Publikujący: Koło PZW-Brody

K O M U N I K A T ZARZĄD KOŁA PZW BRODY INFORMUJE, ŻE W DNIU 26.08.2012 r. ZE WZGLĘDU NA ROZGRYWANE W TYM DNIU SPINNINGOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU ZALEW BRODY BĘDZIE WYŁĄCZONY Z WĘDKOWANIA PO OBU STRONACH ZALEWU NA ODCINKU OD MOSTU W STYKOWIE DO TRZECIEGO KILOMETRA LINI BRZEGOWEJ W KIERUNKU ZAPORY W GODZINACH 5.00-18.00 . ZA UTRUDNIENIA SERDECZNIE PRZEPRASZAMY !!!                                                                                                             Zarząd ...... więcej